Kiralayın, maximum faydayı sağlayın

logoYaşadığımız zamanın en önemli kavramlarını kalite, prestij, güvenilirlik ve iyi hizmet olarak sınıflandırırsam pek yanılmış sayılmam. Çevremizdeki firmaları düşünürsek, aslında bu kavramları bünyesinde barındıran şirketlerin başarıya ulaştıklarını ve birçok insan tarafından tanındığını gözlemleyebilirsiniz. Kaliteli bir iş ortaya koyan firmalar, iyi hizmetinin sonucu olarak güvenilirliklerini kanıtlarlar ve bu durum bu firmalara ve bu firmalarla ortak iş yapanlara prestij kazandırır.

Ben size yukarıda anlattıklarıma örnek olacak bir firma söyleyeyim: Hedef Filo Hizmetleri. Sadece şirketiniz için gerekli olan araçları seçin, plaka, ruhsat, sigorta, vergi, bakım hizmetleri onlar tarafından halledilsin. Evet, en zor işi yine size kalıyor; o kadar modelin arasından firmanız için en yakışanını bulmak.

Merak ettim biraz araştırma yaptım. Hedef Filo’nun Türkiye geneline hizmet veren bir ağ yapıları var. Anlaşmalı servisleri (700’den fazla), 5 ilde ofisleri, sürekli hizmette olan telefonları (Hedef Filo 7/24 Call Center uygulamasını başlatan ilk filo kiralama şirketi)… 3000’den fazla şirketle çalışan Hedef Filo, operasyonel araç kiralama sektöründe yerli firmalara olduğu kadar yabancı firmalarla da çalışmakta.

Küçük bir hesap yapacak olursam, bir şirketin karizması için kritik öneme sahip personel araçları satın alınarak bir strateji izlenince yaklaşık 4-5 sene sonra araçlar sık kullanımdan yıpranmakta ve modellerinin miadı dolmakta. Ama şirketler kiralama metodu ile araç aldıklarında değişen modellere ve gelişen teknolojilere afaki yatırımlar yapmadan sahip olabiliyor. Araç giderleri de firmanın kazandıkları yanında çok cüzi kalıyor. Filo kiralama hizmetlerinde, kiraladığınız araç başına, önceden anlaştığınız rakamları aylık ödediğinizde şirketinizin araçları için sabit bir gider kaleminiz oluşuyor. Bu da sizin ay sonu hesaplarınızda sürprizlerle karşılaşma ihtimalinizi araç tarafında sıfırlıyor. Personellerinizin kullanım alışkanlıklarına göre bir dahaki kiralama sürecinizi rahatlıkla ayarlayabiliyor ve şirketiniz için en uygun segmentteki araçlardan yararlanabiliyorsunuz.

Hedef Filo’nun müşterilerinin %23’ü ilaç sektörü, %23’ü bankacılık sektörü, %18 ticaret ile uğraşanlardan oluşuyor. Ayrıca Hedef Filo’nun parkının %40’lık kısmı Renault araçlardan oluşuyor. Bunu Volkswagen, Fiat, Ford ve Toyota takip ediyor. (kaynak: tokkder.org)  2009 yılında 6500 olan araç sayısı şu anda 18000. Merak edip internette küçük bir araştırma yaptım, şikayet sayısı diğer filo kiralama şirketlerine göre şaşırtıcı derecede az. Hedef Filo web sitesinde şirket hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilir, kiralama sürecini öğrenebilir ve hızlı bir şekilde formu doldurarak teklif alabilirsiniz. Yalnız teklif almadan önce “Ürünlerimiz” sayfasından Konfor Paketi’ni bir incelemenizi öneririm.

Renkli günler…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *